Proč vám je čtení dalších článků k ničemu?

Všichni to známe, chceme se naučit něco nového – jazyk, hrát na kytaru nebo třeba jak se starat chytře o peníze. Tak mrkneme na internet.

Všude jsou tipy a triky, jak to udělat co nejrychleji. Nevíme jak začít, ale přesto si články přečteme a videa zkoukneme.

Cítíme se dobře a plní motivace, protože máme pocit, že jsme udělali nějakou práci. Řekneme si, že je použijeme. Ale skutečnost je jiná.

Za chvíli na články zapomeneme, nepoužijeme je a v učení nám nepomohli. V dnešní době není problémem dostupnost informací, ale jejich přílišné množství, nízká kvalita a hlavně naše neschopnost je použít.

Proč jich je hodně? Protože velké množství lidí vytváří obsah. Proč jsou nekvalitní? Protože vytvořit nekvalitní je jednodušší. Navíc když s něčím začínáme, velmi těžko dokážeme rozpoznat ty kvalitní.

Ale když už najdeme kvalitní zdroje informací, máme ten největší problém – použít je. Ale přitom bez použití je většina informací k ničemu.

Vám to jako uživatelům aplikace chceme nejvíce usnadnit. Proto se snažíme, abyste používali informace hned. Vždy se snažíme ukázat, proč je informace důležitá. Pod každou důležitou lekcí jsou akční kroky, které vám přesně navrhnou, co udělat.

Finanční gramotnost (jako většina dovedností) nespočívá v tom, že se naučíte pár pojmů a hotovo. Je to něco jiného: máte dostatek peněz, víte jak je zhodnotit, umíte jich vydělat více – jste prostě v pohodě. Ale tam se nedostanete jen pasivní konzumací informací. Snažíme se, abyste dostávali jenom kvalitní informace, ty, co jsou podstatné a můžou vám ovlivnit život. Pokud však informace nepoužijete, nemůžete nijak zlepšit svůj život a marníte svou drahocennou energii.

Když přečtete nebo zkouknete něco užitečného, použijte získané informace ke zlepšení vlastního života. Nemrhejte svým vlastním časem.